Strona główna

Formaty wideo

Kodeki

Procesy tworzenia filmów

Wygląd przykładowego programu

Przechwytywanie wideo z kamery

Do najlepszych programów do obróbki video należą takie programy jak:
Sony Vegas - to rozbudowany, nowoczesny edytor wielościeżkowy audio/wideo z mnóstwem opcji do cyfrowej edycji wideo, nagrań audio, edytowania, miksowania i produkcji dźwięku wielokanałowego. Pakiet jest systemem kompletnym - integruje edycję audio i wideo, kompozycję i zaawansowane funkcje kodowania wideo w formacie DV/HDV.
-Pinnacle Studio™ Plus wersja pozwoli Ci okiełznać potęgę najnowszych technologii – HD, Windows Vista, publikowanie wideo w Internecie i wiele innych, zachowując swoją prostotę obsługi. Ciesz się pełnym zakresem automatycznych i zaawansowanych funkcji, które spełnią wszelkie Twoje potrzeby w dziedzinie edycji wideo.
-Adobe After Effects
Doskonała współpraca z takimi programami Adobe jak:

- Premiere,
- Photoshop,
- czy Illustrator

Zwiększa to efektywność pracy oraz pozwala na osiągnięcie profesjonalnych efektów w tworzeniu na potrzeby filmu, wideo, DVD, multimediów lub Internetu. Najnowsza wersja Adobe After Effects dzięki szybkości, wszechstronności kontroli i łatwości w obsłudze daje to, co jest niezbędne do nowoczesnej produkcji filmowej.

Program posiada dodatkowo obsługę ścieżki czasu i stabilności, rozbudowane narzędzia kluczowania i zniekształceń, oraz ponad 30 dodatkowych efektów wizualnych, system particle, renderowanie automatyczne oraz sieciowe, kolor 16-bitów na kanał, kanał efektów 3D oraz śledzenie ruchu.

 

.